Silo Temizleme ve Açma Sistemleri

Silo Temizleme ve Açma Sistemleri

Malzeme akışında sorun yaşanan bölgeler için talebe göre çözüm sunan Pneumat, silo, bunker gibi yığın malzemelerin stoklandığı yapılarda, kendi geliştirdikleri mühendislik ürünlerini uygun fiyatla, iş güvenliği ön planda tutarak piyasaya sunar. Pneumat ürünleri ile silolarda yapışmış malzemeler nedeni ile oluşmuş ölü hacimlerin neden olduğu maliyetler ile iş güvenliğini hiçe sayan tehlikeli ve pahalı temizleme hizmetlerini unutun. Tahıl ürünlerinden, kömüre, çimentodan endüstriyel hammadde silolarına kadar birçok sektör için idealdir.

 

 

Ürünler

BinWhip: Silo duvarlarına yapışmış ve ölü hacim kaplayan yığınların sökülmesine yönelik geliştirilmiş hidrolik kırbaç sistemidir. Silo içerisinde herhangi şekilde iskele kurulmasına, personelin silo içerisinde girmesine ya da patlayıcı kullanılmasına gerek bırakmayan bu sistem ile silonuzun hacim kontrolü artık tamamen sizin elinizde.

AirForce Blaster: Akışı engelleyen noktalarda oluşmuş küçük yığınların giderilmesine yönelik olarak geliştirilen bu patlaçlar, bilindik rakiplerine göre daha uzun kullanım ömrü ve daha kolay bakım koşullerı sunar.

BinDrill: Sürekli olarak tamamen tıkanan (köprü oluşumu gözlenen) silolarda BinWhip’in silo içerisine daha kolay erişimini sağlamak amacıyla geliştirilmiş küçük bir sondaj makinesidir. Hidrolik tahrik sistemi ile 46 metreye kadar delik açabilir.

 

BINWHIP Bin Cleanout System

BinWhip 10 -15 yıl önce kullanılan silo temizleme sistemlerinden tamamen farklıdır. Güç ve kontrol sistemindeki belirgin fark, hidrolik tahrikle çalışıyor olmasıdır. Eski sistemler hava ile çalışırdı ve kontrolü zordu bundan dolayı sürekli aynı noktayı temizleyemediği gibi temizleme yönünü de belirleyemez. Hidrolik tahrikli BinWhip tüm bu sorunları ortadan kaldırdı. İstenilen noktaya istediğiniz kadar müdahale edebilirsiniz. Böylece silo çeperlerine yapışmış malzemeleri daha büyük sorunlara sebebiyet vermeden temizleme imkanınız olur.  

BinWhip silonuzu ve bunkerlerinizi güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde temiz tutarak üretim verimliliğinizi arttır. 

Güvenli . . .

Silo ve bunkerlerin tepesinden temizleme işlemi gerçekleştirilir. Silo içerisine kimsenin girmesine gerek kalmaz böylece temizleme işlemini yapan personelin güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışması sağlanmış olur.

Hızlı . . .

BinWhip çok çabuk kurulur ve silodan siloya taşınabilir. Böylece Silo ve bunker içerisinde oluşan yapışmalara, daha büyük bir soruna sebebiyet vermeden müdahale edilmiş olunur.

Kolay . . .

Silo ve bunker temizliğinde kullandığınız yöntemleri düşünün, çekiçleme, hava tabancası ile, uzun çubuklar yardımı ile. Bu yöntemler işçilik ve üründe size para ve zaman kaybettirir. Maliyeti düşük alternatif bir yöntem var, BinWhip® .

BINDRILL Bridge Breaking System 

The versatile hydraulic system for easy bin drilling, sampling and fumigation -

BinDrill silonun tamamen tıkandığı durumlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Silo içerisinde tıkanıklığa sebebiyet veren tüm malzemeleri delebilecek kapasiteye sahiptir. BinDrill de BinWhip gibi silonun dışından temizleme işini yaparak kullanıcı için güvenli çalışma ortamı sunar.

BinDrill, silo tıkanıklarında BinWhip ile birlikte çalışması için geliştirilmiştir. BinWhip ile aynı hidrolik tahrik ünitesini kullanır. Çok sert malzemeleri BinDrill ile deldikten sonra BinWhip siloyu tamamen açmak için silonun içerisine sokulur. BinDrill ayrıca örnek almada ve buharlı dezenfekte işlerinde de kullanılabilir.

Dosyalar