Kemix

Kemix

Güney Afrika’da 1982 senesinde kurulan Kemix maden endüstrisiyle birlikte evrimleşerek gerçek bir uluslararası işletme haline gelmiştir. Kemix, metalürji endüstrisi ekipmanlarını tasarlar ve temin eder. Kemix‘ in geliştiği yıllar altın kazanımında aktif karbonun ticari kullanımının popülerlik kazanmasına denk gelir. Bu süre boyunca Kemix, liç karıştırıcıların tasarımı ve temini konusunda uzmanlaşmıştır.

 

 

 

 

 

AAC PUMPCELL TESİSİ
Bu bağımsız karbon adsorpsiyon tesisi gelişmiş karbon kontrolüne sahiptir. Karbon, AAC Pump Cell tesisinin her aşamada yaklaşık 15 dakika kalma süresi vardır, bu da geleneksel CIP devrelerinden oldukça kısadır. AAC Pump Cell tesisi 1 litre pülp başına 30- 80 g karbon konsantrasyonlarıyla çalışır.

MPS ve MPS(P) Interstage Elekler
Bu ekipmanlar CIL ve CIP uygulamalarında pülpü ve aktif karbonu birbirinden ayırmak için kullanılır. Genellikle CIL veya CIP uygulamaları, karbon adsorpsiyon devresinin yukarısına pompalanırken pülpün aşağı pompalandığı veya çekildiği basamaklı devre uygulamalarında kullanılır. Pülp devreden aşağı ilerlemeden önce pülp ve karbon birbirinden ayrılmalıdır. MPS interstage screen basamaklı zikzaklı düzendeki adsorpsiyon tanklarında kullanılarak pülpün devreden aşağı akmasına izin verir.
MPS (P) interstage screen, pervanesiyle pülpte yükseklik farkı oluşturarak pülpün bir sonraki emme tankına akmasını sağlar. Bu da tüm adsorpsiyon tanklarının aynı eğimde konumlandırımasına izin verir, böylece MPS (P) interstage screen uygulaması sıralı devreye göre daha ergonomiktir ve daha düşük yatırım maliyetine sahiptir.

Endüstriyel Karıştırıcılar
Kemix iki tip mikser sunar, KX serisi ağır-iş endüstriyel mikserleri ve daha hafif Stallion A ve C Serileri. KX serisi madencilik sanayisinde ağır şlamı işlemek için yoğun şekilde kullanılır. Geniş yelpazeli dizayn konfigürasyonları karıştırma etkisini ve gereklilikleri maksimuma çıkarmak için özel uygulamalarda kullanılabilir.

Karbon Rejenerasyon Fırınları
Kemix’ in karbon geri kazanım fırını, Kemix patentli vidalı besleyici ayarlama özelliği ile ön plana çıkan bir alettir. Kemix fırın elektrik, gaz, mazot, ağır veya hafif yakıt yanmalı olabilir. Her fırın otomatik açma kapama sekansı ile çalışan bir kontrol paneliyle temin edilir. Güç kesintisi veya tahrik kaybı durumunda doğru akım döner tahriği otomatik olarak devreye girer.

Dolgulu Yatak Elektroliz Hücresi
Dolgulu yatak elektrolitik kazanım hücresi anot ve katotların karşılıklı olarak uzunluğu boyunca konumlandırıldığı paslanmaz çelikten dikdörtgen bir banyodur. Katotlar paslanmaz çelik tel örgüden yapılmış ve izolasyonlu çemberden, anotlar paslanmaz çelikten üretilmiştir.


Kemix Şlam Reaktörü
Kemix şlam reaktörü otomatik bir elektrolitik kazanım hücresidir. Bu eşsiz ünite elektrolitik kazanımın ve katot yıkama döngüsünün aynı kapalı kapta yapılmasını sağlar. Reaktör, iki gözenekli statik paslanmaz çelik anot arasında dönen silindirik paslanmaz çelik katottan oluşur. Değerli altın şlamıyla operatörün temasını en aza indirmek için geliştirilen Kemix Şlam Reaktör el değmeden altın üretimini kolaylaştırır.

Dosyalar