Ishigaki Lasta Press Filtreleri

Ishigaki Lasta Press Filtreleri

ISHIGAKI FILTERS

Madencilik endüstrisindeki konsantre susuzlaştırma uygulamalarında artan talebi karşılamak için, ISHIGAKI firması, yılların verdiği bilgi ve tecrübesiyle yüksek performanslı, güvenli, az bakım gerektiren ve tahliye miktarı yüksek press filtre geliştirmiştir, LASTA.

Filtre Bezi Destek Parçaları

Destek çubuklarına asılı olan filtre bezlerinin değişimi son derece kolay olup, bir kişi tarafından birkaç dakika içerisinde işlem tamamlanır, herhangi bir aparata veya yetenek gerektirmez. Destek çubukları yay üzerindedir ve yük altında sıkışması için dizayn edilmiştir. Bez değişiminde ve sonrasında herhangi bir ayarlama yapmaya gerek yoktur. 

Kek Tahliyesi

Baskı açıldığında, kek yön değiştirici kapaklar aracılığı ile kek bandına dökülür ve tahliye edilir.Kek kütlesi bezlere yapışır, yapışan kekleri aşağıya düşürmek için baskı altındaki yay titreşerek açılır ve kek aşağıya düşer. Destek çubuklarının ani duruşu kekin bez üzerinden kaymasını sağlar. İşlem bittiğinde destek çubukları ve bez ilk posizyonuna döner. Bu sistem döngü zamanını kısaltır, üretim miktarını arttırır.

Tahliye Görüntüleme Sistemi ve Yedek Mekanizma

Proses sırasında herhangi bir anormallik olduğunda ve bunun sonucunda kek oluşumu tamamlanmadan baskı kalkarsa, photoelektrik sensörler durumu tespit eder ve otomatik olarak yedek tahliye sistemi devreye girer. Kaldırma pistonlarına monte edilmiş 2 adet titreşimli ray tüm baskıyı kontrol eder. Yedek sistemin devreye girmesi ile birlikte raylar yukarı kalkar ve alttaki bez destek parçaları ve üzerindeki kek ile temas eder. Vibrasyon kuvveti ile yapışmış kekleri yerinden oynatır. Vibrasyon hareketi durduğunda sistem tekrar ilk pozisyonuna döner. 

Etkili Bez Yıkama

Yüksek ürün eldesin de ve bez bakımının azalmasında en önemli kriterlerden biriside etkili filtre bez yıkamadır. Yön değiştirici kapıların kapanması ve baskının kalkması ile duş istasyonu aktif hale gelir ve bezi yıkamaya başlar. Yıkama suyu bezin tüm yüzeyi boyunca akarak etkili ve tam temizleme sağlar. Duş başlıkları ve enjektörler plakalardan daha yukarı monte edildi için keklerin bunları tıkaması söz konusu olmadığı gibi bez değişimini engellemez.

Dosyalar