chatsimple
top of page

PSP EkipmanlarıKDC Konik Kırıcı

PSP Mühendislik tarafından mevcut KDH kırıcılara bir yenilik olarak yeni bir kompakt konik kırıcı serisi KDC geliştirildi. PSP'nin testlerinde ve saha çalışmalarında KDC serisi, daha düşük işletme maliyetleri, yüksek güvenilirlik, basit bakım ve işletme sağlarken yüksek kapasite değerlerine ulaşabiliyor. KDC kırıcıların kapasitesi 30 - 800 ton/saattir. Her kırıcı boyutu, giriş açıklığının boyutlarına göre değişen çeşitli versiyonlarda tedarik edilebilir. Kırıcılar, tıkanma sorunlarına karşı ürün çıkış açıklığının zahmetsizce ayarlanmasına ve kırma bölümünün kolay boşaltılmasına imkan veren hidrolik sistemle donatılmıştır. Kırıcı iç parçaları, makineyi aşırı yüklemeden veya kırılmaz bir parçanın geçmesinden kaynaklanan hasarlardan korur. KDC hidrolik konik kırıcılar, kuvars, granit veya bazalt gibi mukavemeti 400 MPa'ya kadar olan sert, aşındırıcı, yapışkan olmayan malzemelerin ikincil ve üçüncül kırılması için kullanılır. KDC kırıcılar genellikle ortak bir çerçeveyle ve kırıcının altındaki destekleyici yapıdaki dinamik yükleri azaltmak için lastik yaylara monte edilmiş tahrikle birlikte sunulur.


DCJ ve DCD Çeneli Kırıcı

PSP Mühendislik, esas olarak her türlü agrega ve cevher ile betonarme, inşaat molozu, tuğla ve asfalt blok gibi inşaat malzemelerinin birincil kırılmasında kullanılan çeneli kırıcılar tedarik etmektedir. Çeneli kırıcılar birkaç tondan 1000 ton/saat'e kadar değişen tip ve kapasitelerde üretilmektedir.Darbeli Kırıcı

İkincil ve üçüncül kırma aşamalarında kullanılabilir. Malzeme, dönen çubuklar ve sabit plakalar üzerindeki darbelerle kırılır. Ters ODJ kırıcılar, doğrudan rotora dikey malzeme beslemesi ve rotorun her iki tarafındaki darbe plakasıyla donatılmıştır. Bu tasarımın avantajı şekil indeksinin çok iyi olması (bi3 < %20) ve ufalanma derecesinin yüksek olmasıdır. Doğal bölünme düzlemleri boyunca parçalanarak nihai üründe artık gerilim olmaksızın minimum düzeyde çatlak bulunur.


Çekiçli Kırıcı

PSP Mühendislik, kireçtaşı, alçıtaşı, arduvaz, yanmış kireç, bitümlü kömür ve benzer özelliklere sahip diğer malzemeler gibi yumuşak ve orta sert malzemeleri kırmak için çekiçli kırıcılar tedarik etmektedir. Bilyalı değirmenlerin öğütme tesislerinin bir parçası olduğu çimento endüstrisinde, kükürt giderme hatlarında ve alçı karışımları üreten hatlarda çok çeşitli kapasitelere sahip çekiçli kırıcılar bulunabilir.


DVZ ve DVR Merdaneli Kırıcı

DVZ ve DVR merdaneli kırıcılar ağırlıklı olarak enerji santrallerinden veya ısıtma tesisi kazanlarından gelen cürufun kırılması için kullanılır. DVZ ve DVR kırıcılar doğrudan kazanın altındaki cüruf boşaltıcının arkasına monte edilir. Bu kırıcıların tasarımı ıslak veya kuru cüruf depolama için değiştirilebilir. DVZ ve DVR kırıcılar nemli ve tozlu ortamlarda çalışır. DVZ kırıcılar, malzeme çıkış boyutu 30 mm'ye kadar olan cürufun birincil kırılması için dişli silindirli kırıcılardır. DVR kırıcılar, 5 mm'ye kadar nihai ürün için düz veya yivli silindirlerle donatılmıştır.


Titreşimli Elekler EDT-N ve EDT-2N

EDT-N ve EDT-2N titreşimli elekler yapışkan olmayan cevherlerin 2 veya 4 fraksiyonda elenmesi için kullanılmaktadır. Bu elekler, duruş sırasında elektriğin kesilmesi durumunda salınımı azaltmak için elektrik motorları doğru akım frenleme bloğu ile donatılabilir.

Doğru akım frenlemesi, ekipmanın çalıştırılıp durdurulması sırasında kritik ivmelenme sürecinde olumsuz rezonans etkilerini ortadan kaldırır.

VTP Titreşimli Elek Besleyicileri ve VP Besleyiciler

VTP titreşimli eleme besleyicileri ve VP besleyiciler, besleme sırasında ince malzemeyi kısmen eleyerek kırıcılara kaya beslemek için kullanılır. VTP ve VP besleyiciler, kapasitenin sürekli olarak düzenlenmesine olanak tanıyan bir frekans dönüştürücüyle donatılabilir. Besleyiciler mobil ve yarı mobil üniteler için çok uygundur. Yarı mobil besleyici, bölümlü çerçevenin alt kısmına sabitlenmiştir. Ekipman, kurulum gerektirmeden sahada, istenilen konuma kolay taşıma için kızaklarla donatılmıştır.


PVR Titreşimli Izgaralı Plaka Besleyiciler

Titreşimli ızgaralı plaka besleyiciler, topaklı, taneli ve yığın malzemelerin bunkerden bir sonraki kırıcı gibi çalışan bir ekipmana transferi için sürekli olarak beslenmesi için kullanılır. Besleyiciler hammadde işlemeye uygundur.


Apron Besleyiciler

Apron besleyiciler, sıcaklığı 200 °C'ye kadar olan topak veya taneli malzemelerin sürekli beslenmesi veya hacimsel dozajlanması için kullanılır. CPLP besleyiciler, öğütülmüş daha küçük tane boyutundaki malzemeler için tasarlanmıştır. CPLD ve CPLDT besleyiciler, özellikle birincil kırma tesislerinin proses hatlarındaki iri taneli malzemeyi beslemek için kullanılır.


PSP Kırma - Eleme Genel Katalog
.pdf
PDF dosyasını indir • 4.25MB
Comments


bottom of page