chatsimple
top of page

Pneumat Systems BIN-WHIP Silo Temizleme Sistemi


BINWHIP SİLO TEMİZLEME SİSTEMİ


Pneumat BinWhip eşsiz bir makinadır, silolardaki tıkanıklıkları silo içerisine girmeden temizlemek için geliştirilmiştir.

BinWhip'in teleskobik kolları, çok sağlam hidrolik hortumlar ve temizleme kafası ile birleştirilir. Esnek kırbaç uçlar kesme eylemi yaparak en sert kemerleri silo duvarına zarar vermeden temizler. Personel kesinlikle silonun içine girmez ve temizleme kafasının pozisyonunu BinWhip kollarını aşağı yukarı sağa sola hareket ettirerek çok kolay bir şekilde ayarlayabilir.


Bİrikme, tıkanma ve hunileşme gibi silo içindeki problemler silonun verimini ve ürün akışını engeller. BinWhip zorlukları ortadan kaldırır ve üretim maliyetlerini düşürür. Akış problemini hemen çözer, zaman kaybını minimize eder, personelin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlayarak iş kaybını önler. Sonuçlar kolaylıkla ölçülebilir. BinWhip daha çok güç, daha iyi kontrol ve az gider anlamına gelen hidrolik güç ile çalışır. Hidrolik temizleme kafası çok büyük bir gücü transfer eden, güvenli olan, kolay kontrol edilebilen ve silo duvarına zarar vermeyen bir parçadır. Kullanımı esnasında basınçlı havaya ihtiyaç duymaz. Böylece BinWhip çalışırken hava kompresörlerine gerek kalmaz.


BinWhip silonun tepesinde çalıştığından dolayı personelin silo içerisine girmesine gerek kalmaz ve silo içindeki yetersiz alanda çalışmasından doğacak tehlikeleri önler. BinWhip kolayca parçalara ayrıldığından, taşınabilir boyutlara getirilebilir, böylece silodan siloya kolaylıkla taşınabilme ve kurulma özeliğine sahip olur. BinWhip çapı 2,5 m yüksekliği 2'lik kömür silosundan çapı 17,0 m yükseklik 46,0 m'lik çimento silolarına kadar bütün ölçülerdeki silolarda

çalışır. Binwhip siloları tekrar %100 kapasiteli duruma getirir. Eğer malzeme tekrar kullanılabilir durumda ise, malzeme de geri kazanılır.


BinWhip bütün malzemelerle etkili bir şekilde kullanılır;

Katalizör, pigment, çimento, plastik, kil, toz, kömür, tuz, kok, gübre, talaş, uçucu, kül, cüruf, kireç, soda külü, çakıl, soya unu, jips, talk pudrası, kağıt hamuru, buğday, odun, odun hamuru, konsantre cevher, iri cevher, minareller, endüstriyel hammaddeler vs.

Comments


bottom of page