chatsimple
top of page

Glencore

Albion Process

Albion Proses teknolojisi, madencilik endüstrisine refrakter sülfür cevherlerinin daha rekabetçi bir şekilde işlenmesi için etkili ve basit bir çözüm sunar.

Albion Prosesi, atmosferik basınçta ultra ince öğütme ve oksidatif liç işleminin bir kombinasyonudur. Albion Prosesi, nispeten düşük spesifik enerji girdileriyle aktifleştirilmiş, ince öğütülmüş konsantre üretmek için devrim niteliğindeki IsaMill'i içerir. Bu ince öğütülmüş cevher daha sonra geleneksel karıştırıcılı tanklarda atmosferik basınçta liçlenir. Bir Albion Proses tesisinin sermaye maliyetleri, proses akış şemasının basitliğinden dolayı benzer bir bakteri veya geleneksel liç tesisinden önemli ölçüde daha düşük olabilir.

Albion Prosesinin anahtarı ultra ince öğütme aşamasıdır. Ultra ince öğütme işlemi, zenginleştirilmesi hedeflenen cevherin yüzey alanında artış sağlar. Sonuç olarak, refrakter cevherde solüsyonun mineral ile teması, yeteri kadar öğütülmemiş cevherlere göre birkaç kat artar. Cevherin yüzeyindeki mineral artışı, minerali 'harekete geçirir' ve liç prosesini kolaylaştırır. Cevherin yüzey alanındaki artışa bağlı olarak liçlenme hızı da artar.


Albion Sürecinin avantajları şunlardır:

• Daha düşük sermaye maliyetleri

• Daha düşük işletme maliyetleri

• Daha düşük çevresel etkiler

• Daha düşük siyanür tüketimi

• Kullanımı ve bakımı basit


Örnek Albion Process Yerleşimi


Jameson Cell

Jameson Cell, akışkanlar mekaniği tarafından yönlendirilen yenilikçi bir flotasyon prosesidir. Modern Jameson Cell'in avantajları şunlardır:


  • Harici ekipman veya sparger gerektirmeden tutarlı ince kabarcık üretimi.

  • Mekanik karıştırıcı olmadan hızlı flotasyon sağlayan küçük kabarcıklarla yoğun karıştırma.

  • Küçük tanklarda yüksek verim.

  • Tek flotasyon aşamasında konsantre tenörünü en üst düzeye çıkarmak için köpük yıkama sistemi.

  • Konsantre tenörü ve verimin optimize edilebilmesi için hızlı ve kolay kullanım.

  • Besleme değişikliklerden bağımsız olarak istikrarlı çalışma ve performans.

  • Hareketli parça bulunmadığından kolay kurulum, kolay bakım ve yüksek kullanılabilirlik sağlar.


Jameson Cell, konvansiyonel flotasyon selüllerine göre çok daha küçük hacimlerde daha yüksek flotasyon kapasitesi sunar. Selül tasarımları çeşitli endüstrilere uyum sağlayacak şekilde esnektir; bu da Jameson Cell'i her türlü yeni proje için ideal ve düşük maliyetli tesis genişletmeleri için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Ticarileştirmenin ilk 20 yılında, kömür, baz ve değerli metaller, potas, bitüm, grafit gibi çok çeşitli malzemeleri işleyen ve solvent ekstraksiyon proseslerinde organik maddeyi geri kazanan yaklaşık 300 Jameson Cell kurulmuştur.

Jameson Cell aynı zamanda sülfit olmayan ve endüstriyel mineraller ve demir cevheri işlemede silikanın ters flotasyonu için de ideal bir teknolojidir.

Xstrata Technology, deneyimli flotasyon, işletme ve mühendislik uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından doğru hücre tasarımı ve ölçek büyütme, mühendislik, üretim, flotasyon devresi tasarımı ve incelenmesi, kurulum desteği, devreye alma ve sürekli teknik destek sağlar.Comments


bottom of page
chatsimple