chatsimple
top of page

Kemix

AAC Pumpcell Tesisi

Bu bağımsız karosel karbon adsorbsiyon tesisi, karbon yönetimini geliştirir. AAC Pumpcell Tesisi, aşama başına yaklaşık on beş dakikalık bir kalma süresine sahiptir, bu da onu geleneksel CIP devrelerinden önemli ölçüde daha küçük kılar. AAC Pumpcell Tesisi, litre pulp başına 30 ila 80 gram karbon konsantrasyonlarında çalışır.


Bir Pumpcell devresi, karbonun pulp akışına karşı ters yönde hareketini simüle etmek için her bir tankın besleme ve boşaltma noktalarını döndürerek kademeli bir devreden farklılık gösterir. Her hücre ayrı bir karbon kümesi içerdiğinden karbon yönetimi basitleştirilmiştir. Kademeli devrede karbon sürekli olarak pulp akışına karşı pompalanır.Pumpcell tankı, dahili bir yıkama sistemi, boşaltma ve besleme boruları, oluk kapısı ve tapa vanalarından oluşur. Dahili oluk, pulp'ın Pumpcell'e beslenmesi, pulp'ın Pumpcell'den boşaltılması ve söz konusu Pumpcell'in hat dışına alınması durumunda Pumpcell'in bypass edilmesi gibi bireysel fonksiyonları kolaylaştırmak üzere düzenlenmiştir. Bu oluk aynı zamanda bitişik Pumpcell'leri de birbirine bağlar. Bu oluk düzenlemesinin doğası karosel çalışma modunun kullanılmasına olanak sağlar.


Pulp, çakıl veya lifli malzemeden arındırılması için CIP devresine girmeden önce elenmelidir, böylece bu malzemelerin Pumpcell devresine girişi engellenir. Liç devresinden çıkan eleme yapılmış pulp kendi akışıyla ya da pompa yardımıyla Pumpcell besleme oluğuna taşınır.


Ana Pumpcell, Pumpcell üst platformunun üzerinde bulunan besleme oluğundan taze pulp alır. Besleme oluk vanası, pulp'ı akışı istenen Pumpcell'e yönlendirir. Pulp bir besleme borusu yoluyla Pumpcell'e girer ve aşağı pompalayan hidrofilin altındaki bir alana yönlendirilir, böylece Pumpcell'de kısa devre olma olasılığı azalır.


Pulp, Pumpcell mekanizması yoluyla sonraki tanka aktarılır. Pulp, Pumpcell dizisindeki tüm aşamalardan geçtikten sonra, son Pumpcell'den çıkar ve bir vana ve manifold aracılığıyla çöp eleğine yönlendirilir.


Ana Pumpcell'deki karbon üzerindeki altın yükü önceden belirlenen değere ulaştığında, ana Pumpcell boşaltılır ve besleme, karosel dizisinde ikinci Pumpcell'e yönlendirilir.


Orijinal Ana Pumpcell'in içeriği boşaltıldığında, bu Pumpcell yeni kuyruk Pumpcell olarak tekrar devreye alınır.


Ana Pumpcell'in boşaltılması sırasında tüm Pumpcell tesisi, karoselde bir Pumpcell eksiğiyle çalışır.


Interstage Elekler


Bunlar CIL ve CIP uygulamalarında pulp ve aktif karbonu birbirinden ayırmak için kullanılır. Tipik olarak, CIL veya CIP uygulamaları, karbonun devrenin yukarısına pompalanması sırasında pulp'ın ya pompalandığı ya da adsorpsiyon devresinden aşağı doğru çekildiği kademeli bir düzenlemede çalışır. Pulp'ın devrede ilerlemesinden önce pulp ve karbonun birbirinden ayrılması gerekir.

MPS Interstage elek, kademeli bir düzenlemeyle kademeli olarak yerleştirilmiş adsorpsiyon tanklarına sahip devrelerde kullanılır ve pulp'ın devre boyunca aşağı doğru çekilmesine olanak tanır.

MPS(P) Interstage eleği, pulp'ın bir sonraki adsorpsiyon tankına akışını sağlayan bir pulp yükseklik farkı üreten pervane ile dizayn edilmiştir. Bu, tüm adsorpsiyon tanklarının aynı yükseklikte konumlandırılmasına olanak tanıyarak, kademeli bir devre üzerinden hem ergonomik hem de kurulum sermayesi maliyeti avantajları sağlar.Endüstriyel Karıştırıcılar


Kemix iki karışıtırıcı serisi sunar; KX ağır hizmet tipi endüstriyel karıştırıcı serisi ve daha hafif Stallion A ve C Serisi.


KX serisi, ağır çamurların işlenmesi için madencilik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Stallion A ve C Serisi karıştırıcılar süt ürünleri, gıda, bira fabrikası, ilaç ve işleme endüstrilerinde kullanılmaktadır.


Karıştırma verimliliğini ve görev gereksinimlerini en üst düzeye çıkarmak için bireysel uygulamalara çok çeşitli tasarım konfigürasyonları uygulanabilir.Carbon Rejenerasyon Fırınları


Kemix'in karbon rejenerasyon fırını, Kemix patentli susuzlaştırma vidalı besleyici düzenlemesine sahip, dolaylı olarak ateşlenen bir döner fırındır. Her Kemix fırını, ateşleme türü, üretim hızı ve karbonun belirli bir sıcaklıkta gereken kalma süresi açısından müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Kemix fırını elektrikli, gazlı, ağır veya hafif yakıtla çalışabilme seçenekleri sunar. Her fırın, otomatik başlatma ve kapatma içeren bir kontrol paneliyle donatılmıştır. Elektrik kesintisi veya sürücü arızaları durumunda acil durum yedek rotasyon sürücüsü otomatik olarak etkinleşir.


Dolgu Yataklı Electrowinning Hücresi


Electrowinning, altın açısından zengin bir çözelti içerisine batırılmış bir anot ve katot boyunca bir akımın uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Bu, katotta meydana gelen azalmaya ve ardından paslanmaz çelik katot yün üzerinde altının birikmesine neden olur.


Dolgu yataklı electrowinning hücresi, uzunluğu boyunca alternatif olarak konumlandırılmış katotlara ve anotlara sahip, paslanmaz çelikten dikdörtgen bir banyodur. Katotlar, paslanmaz çelik tel örgü içeren yalıtımlı sepetlerden oluşurken, anotlar paslanmaz çelikten imal edilmiştir.


Commentaires


bottom of page
chatsimple